KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13592293
nr 1359 2293
Torsten Billman
(1909-1989), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 37/300. Motivet: 13x16cm
Torsten Billman, svensk grafiker och tecknare född i Kullavik 1909, död 1989.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 november 2020
kl 18:27:11
8/11 21:04:25
Torsten Billman
Läs mer om Torsten Billman